Узбецький тандир в Україні

Правило эксплуатации тандыра в зимний период

Узбецький тандир - це традиційна піч, яка використовується в країнах Середньої Азії для приготування різних страв, таких як коржики (лаваш) та інші борошняні страви, самсу, листкові пиріжки з м'ясною начинкою, м'ясо, рибу, овочі. Зазвичай тандир має форму глека, стіни якого виготовляють із особливої ​​глини, в яку втручають пісок, шерсть свійських тварин, рідше сіно. Ці домішки відіграють роль скріплюючого матеріалу та збільшують теплоємність судини. Найважливішим елементом є глина. Для виробництва тандира використовується спеціальна – шамотна глина. Докладніше про те, як виготовляють тандир, можна прочитати у статті Технологія виробнитства тандирів. Іноді піч обкладають шамотною цеглою, що дає додаткові теплоємні властивості тандиру. Звужена горловина судини дозволяє краще накопичувати жар усередині тандира.

В узбекском тандыре, как и подобных конструкциях печей других стран, используется свойство глины накапливать жар в стенках сосуда и обеспечивать высокую температуру в рабочей области тандыра длительное время. Это позволяет приготовить несколько блюд при этом использовав минимальное количество топлива.

В якості палива, в тандирах Узбекистану, в основному, використовуються дрова, деревне вугілля або кизяки. Останній вид палива поширений у тих областях, де немає деревини, або її кількість обмежена.

Правило эксплуатации тандыра в зимний период

Борошняні страви готують шляхом наліплення коржів на внутрішні розпечені стінки тандира. Робиться це вручну і в Узбекистані заведено, щоб цим займалися жінки. Щоб зняти готові коржики, використовується спеціальна кочерга. Для приготування м'ясних страв використовуються додаткові аксесуари, такі як шампура гаки, перекладини та інші пристосування. Там м'ясо розташовувалося всередині розігрітого тандира.

Узбецький тандир – це найчастіше стаціонарний пристрій, який розташовується у дворі будинку та крім функцій печі, відіграє сакральну роль символу сімейного вогнища узбецької сім'ї. Сучасні технології та матеріали дозволили створювати мобільні тандири різних розмірів, які сьогодні може собі дозволити будь-яка українська родина. Виробник "Світ тандирів" сприяє поширенню в Україні таких чудових винаходів, як узбецькі тандири.

НАША ПРОДУКЦІЯ:

ТАНДИРИ

АКСЕСУАРИ ДЛЯ ТАНДИРА

ПРОМИСЛОВІ ТАНДИРИ

МАНГАЛИ ТА ВОГНИЩА

Рекомендовані
Рекомендовані
Модули для Opencart 2, Опенкарт 3