Рецепти

Рецепти приготування страв у тандирі

Шашлик зі свинини в тандирі

Свинину (шийку, реберця, або філе, посічені на 4-5 сантиметрові шматки - на Ваш вибір) обробити приблизно 3 сантиметровими шматками завширшки. Реберця відокремити одне від одного. На кожен кілограм м'яса: нарізати 100 г цибулі, додати сухі трави, мелений червоний або чорний перець і паприку за смаком (приблизно пів чайної ложки), з чверті середнього лимона видавити сік, додати 2-3 ложки олії. Маринад добре перемішати, маринувати від 2-х до 6-ти годин. Нанизати на шампури і запекти в тандирі до готовності (це приблизно 9-12 хвилин).

Фаршировані куріпки

Вам знадобиться: 8 куріпок (бажано дичину, але можна замінити одомашненими), 2-3 кислі яблука, запашний перець (білий) і сіль, склянка гарячого бульйону, 2-3 великі цибулини, 100 г червоного вина (сухого), 5-6 ложок вершків, 3 столові ложки розтопленого вершкового масла. Суть приготування соусу зводиться до змішування різних інгредієнтів – у нашому випадку бульйону, вина, вершків та вибраних вами спецій. Це базовий рецепт, але ви можете виявити фантазію, доповнивши його власними компонентами (часник, суміш перців, зелень тощо). Зсередини посипати куріпок сіллю і перцем, після чого можна приступати до фаршування. Для цього розріжте яблуко на 8 часточок, видаліть серцевину і розділіть часточки ще на 2 частини. Аналогічним способом розріжте цибулю. Змішайте цибулю та яблука – це і буде начинка. Після фарширування обмотайте тушки ниткою, покладіть їх на тандирну решітку (або лист) і обкладіть скибочками сала. Через 20-30 хвилин після приміщення у тандир птах дійде до кондиції. Перед подачею на стіл полийте соусом тушки і відразу приступайте до трапези - аромат не залишить вас байдужим!

Форель у тандирі

Будь-яка риба, приготовлена ​​в тандирі, зберігає максимум поживних речовин, і форель – не виняток. Даний рецепт простий до геніальності: вам знадобиться 4 середні тушки (близько ¼ кг у кожній), один лимон і один зубчик часнику, 50 г молока, 100 г дрібнонарізаного сала, 100 г сиру, пара цибулин, півсклянки курячого бульйону, 2-3 розмаринових. гілочки і, звичайно, зелень. Лимон ріжемо навпіл і віджимаємо, туди ж додаємо сіль. Отриманим складом натираємо тушки (вони не повинні бути замороженими!) Цибулю дрібно ріжемо і смажимо в маслі (до золотого, але не коричневого кольору!), Потім доливаємо бульйон і кидаємо розмарин. В окремій мисці змішуємо молоко, натертий часник, сир і зелень – цим складом обмазуватимемо форель перед запіканням. Рибу обкладаємо салом та заготовленим складом. Обмотуємо ниткою та обертаємо фольгою. До цього часу наш тандир має бути добре розігрітий і готовий до блюда. Щоб вам було зручніше запікати форель у тандирі, ми розробили спеціальні грати. Намагаючись не обпектися, встановлюйте решітку всередину тандира, і вже через 10-15 хвилин можете витягувати готову страву. Полийте форель раніше приготованим соусом – це надасть рибі чудового аромату та вишуканого смаку.

Баранина нога в тандирі

Баранину ногу нашпигують різаною морквою, зубчиками часнику, білим коренем. Потім м'ясо натирають (точніше, масажують) соляно-перцевою сумішшю. У кислий сливовий сік додаємо мелений коріандр, зіру та часник, обмазуємо цією сумішшю ногу та ставимо страву в холод на кілька днів. Ніжка не повинна плавати в маринаді - цілком достатньо, якщо поверхня буде рясно змоченою. Періодично збирайте маринад та повторно обмазуйте їм ногу. Ногу обертають фольгою і поміщають у тандир із закритими кришками, при цьому вугілля, що прогоріло, повинно залишатися всередині. Залежно від розміру, термін приготування може коливатися в межах півтори-три години. Наприкінці процесу слід зняти кришку, щоб випарувалася зайва волога і м'ясо вкрилося хрусткою скоринкою.

Буженина в тандирі

Цілісний шматок свинячої шиї готуємо, вирізаючи зайвий жир і жили. Потім шпигуємо м'ясо морквою та часником. Для цього робимо глибокі надрізи вздовж напрямку волокон і закладаємо в «кишені» крупно нарізану моркву і зубчики часнику. Натираємо майбутню буженину морською сіллю та сумішшю перців, потім обмазуємо гірчицею, обертаємо фольгою або поліетиленом і ставимо на 12 годин у прохолодне місце. Перед запіканням м'ясо ріжемо на кілька шматків так, щоб вони містилися на решітці. Кожен шматок загортаємо у фольгу і відправляємо в прожарений тандир. Щоб свинина добре пропеклася, знадобиться година-півтора – це залежить від величини шматків та температури тандира. Навіть якщо ви перетримаєте м'ясо, цю страву не нашкодить: буженина в тандирі завжди виходить м'якою, соковитою та смачною!

Шашлик із яловичини

Ялов'ячу вирізку (бажано взяти рожеве філе – воно буде м'якшим і смачнішим) нарізати невеликими кубиками (близько 30 г у кожному). Додати рубану цибулю, перець, сіль, прянощі, пару-трійку ложок соняшникової або оливкової олії, лавровий лист і трохи фруктового оцту. Все скрупульозно перемішайте і залиште маринуватися в емальованому посуді на 5-6 годин. Періодично (1-2 рази на годину) струшуйте посуд або перемішуйте м'ясо - завдяки цьому шашлик повністю промаринується і рівномірно. Подальший алгоритм простий і звичний: м'ясо нанизують на шампури, чергуючи кільця цибулі з яловичиною. Щоб шашлик був соковитішим, на шампурах можна зміцнити невеликі шматочки сала: у процесі приготування жир стікатиме вниз, присмачуючи яловичину. Поставте шампура в прожарений тандир, і максимум через 15 хвилин на вашому столі буде смачний шашлик з яловичини.

Люля-кебаб у тандирі

Для приготування класичного люля-кебабу вам знадобиться: 1 кг баранини, 2-3 великі цибулини, сіль та перець. Баранину потрібно нарізати дуже дрібно - розмір окремих шматочків повинен бути не набагато більший частинок, що виходять з крупноячеістої сітки м'ясорубки. Точно так само порубати цибулю і перемішати її з м'ясом; результат повинен бути схожий на фарш. Приправте м'ясо перцем та сіллю, потім приступайте до вимішування. Чим довше ви заважатимете фарш, тим щільніше і ліпше він ставатиме. У певний момент фарш стане настільки щільним, що добре триматиметься на шампурі, не відокремлюючись і не розвалюючись на окремі шматочки. Обліпіть шампури так, щоб фарш розташовувався на них рівномірно, шаром в пару див. Люля-кебаб в тандирі готується досить швидко - досить 10-12 хвилин. Подають класичний кебаб прямо на шампурах, розташувавши м'ясо на великій страві в оточенні лавашів і рясні зелені.

Ковбаски у тандирі

У тандирі можна запікати найсмачніші ковбаски – робиться це не так довго й зовсім нескладно. Отже, нам знадобиться натуральна кишка (продається в більшості супермаркетів), м'ясо та улюблені вами спеції. Фарш можна придбати готовий, але краще приготувати начинку самостійно, і не на м'ясорубці, а вручну. Для цього гострим ножем м'ясо дрібно-дрібно нарізаємо, потім додаємо у фарш цибулю, часник та спеції. Якщо у вас яловичина, бажано розбавити її свинячим салом; для баранини чудово підійде курдючне сало. Акуратно, намагаючись не прорвати кишку, закладаємо фарш і перев'язуємо ковбаски ниткою, формуючи кільця або дуги. Розжарюємо тандир (вугілля не витягаємо). На ґратах розташовуємо ковбаски та опускаємо їх усередину тандира. Закриваємо тандир та чекаємо близько 15 хвилин. Потім дістаємо ґратчасту етажерку і з апетитом приступаємо до трапези.

Свинячі реберця в тандирі

Свинячі реберця в тандирі можна готувати як на шампурах, так і на спеціальних гратах. Незалежно від способу, результат буде дуже смачний, ароматний та соковитий. Перший етап – обробка: розрубуємо реберця на шматки 5-8-сантиметрової довжини; у кожному шматочку має бути одне реберце. Потім маринуємо м'ясо: для цього можна використовувати будь-який рецепт маринаду, але рекомендуємо маринади без оцтів (на основі сухого вина, томатного або лимонного соку). Невеликий, але важливий секрет: не соліть м'ясо під час маринування – краще це зробити одразу після вилучення ребер. Нанизувати реберця слід уздовж кісточки – у такому разі м'ясо міцно триматиметься на шампурі. Якщо реберця запікатимуться всередині тандира на решітці, м'ясо можна обернути фольгою. Свинячі реберця в тандирі готуються досить швидко - за 10-15 хвилин. Викладайте м'ясо на блюдо і рясно прикрашайте його зеленню: вийде красиво, смачно та корисно!

Індичка в тандирі

Тушку потрібно маринувати близько доби – у такому разі індичка добре просочиться маринадом і вийде дуже ніжною та смачною. Для маринаду знадобиться 2-3 великі апельсини, 1-2 зелені яблука, приблизно 50 г соєвого соусу. Маринад готують на основі апельсинового фрешу, додаючи до нього пряні трави та спеції за смаком (смак маринаду має бути кислим, але не до оскому). Тушку слід ретельно вимити під струменем проточної води, потім злегка просушити, зсередини та зовні натерти сумішшю перців та сіллю. Після цього індичку заливають маринадом і поміщають у холодильник. Безпосередньо перед запіканням індички закладають яблучно-апельсинову суміш, нарізану кубиками. Для приготування індички в тандирі знадобиться спеціальна 1-ярусна етажерка (можна придбати окремо). Щоб індичка була ароматнішою і рівномірно пропеклася, використовуйте кулінарну фольгу. Через півтори-дві години після занурення в тандир індичка буде повністю готова – прикрасьте її зеленню та дивуйте гостей!

Кролик, запечений у тандирі

Кроляче м'ясо дуже ніжне, тому запікати кролятину найкраще прямо перед заходом – розігріта страва буде менш смачною, ніж свіжоприготовлена. Для маринаду знадобиться півсклянки яблучного оцту, 200 г рафінованої олії, подрібнений часник, паприка, сіль та суміш перців. Цього обсягу маринаду буде достатньо, щоб замаринувати середнього за розміром кролика вагою близько півтора кг. Філе маринують 3-5 годин, поміщаючи м'ясо у холодильник. Час запікання – приблизно 20 хвилин. Щоб м'ясо вийшло максимально соковитим, можна обернути фольгою кролика. З чим є готового кролика - вирішувати вам; ми лише рекомендуємо вам спробувати гарнір у вигляді відвареної брюссельської капусти, присмаченої вершками, або звичайне картопляне пюре.

Баранина в тандирі по-кавказьки

По-кавказьки гостро, ситно та пікантно, – так можна охарактеризувати рецепт, який ми вас зараз представимо. Отже, беремо філе баранини (бажано корейку), ріжемо її на невеликі частини по 30-40 г, складаємо в глиняний посуд, пересипаємо сіллю, червоним і чорним перцем, а потім перемішуємо. Додаємо терту цибулю і подрібнений часник, віджимаємо туди ж розрізаний навпіл лимон. Під час всього процесу маринування (4-5 годин) м'ясо треба періодично перемішувати. Будьте певні: приготовлений у тандирі шашлик з баранини танутиме в роті, доставляючи вам і вашим гостям незабутні гастрономічні враження!


СВІТ ТАНДИРІВ

Корисна інформація

НАША ПРОДУКЦІЯ:

ТАНДИРИ

АКСЕСУАРИ ДЛЯ ТАНДИРА

ПРОМИСЛОВІ ТАНДИРИ

МАНГАЛИ ТА ВОГНИЩА

Модули для Opencart 2, Опенкарт 3